A jelentkezők január 21-ig küldhették el azokat a videófelvételeket, melyeken előadták produkcióikat, az alábbi csoportok szerint:
-
A1 csoport: Előkészítő - I - II. osztályosok számára - Barátaink, az állatok. Egy szabadon választott állatokról szóló vers, vagy mese magyar szerző tollából.
-
A2 csoport: III - IV. osztályosok számára - „Történetek Csodaországból" - Gyermekpróza - Egy szabadon választott prózarészlet magyar írók műveiből.
-
B1 csoport: V - VI. osztályosok számára. „A játék az gyönyörű…” játék a nyelvben, játékos nyelv. Egy szabadon választott vers vagy prózarészlet a XX- XXI. század gyermek- és ifjúsági irodalmából.
-
B2 csoport: a VII - VIII. osztályosok számára. A világ és én – kaland, játék, játékosság, érzelmek egy kamaszkori történetben. Egy szabadon választott vers vagy próza, prózarészlet a XX.-XXI. század ifjúsági irodalmából.
-
C1 csoport: IX - X. „Kék villogású, gyönyörű tó vagyok” (Dsida Jenő) - Egy szabadon választott vers Kölcsey Ferenc, Ady Endre, Kaffka Margit, Krüzselyi Erzsébet, Gellért Sándor, Fényi István, Dsida Jenő, Szilágyi Domokos, Páskándi Géza, Kovács András Ferenc, Jánk Károly vagy más szatmári alkotó költészetéből.
-
C2 csoport: XI - XII. osztályosok számára. „Én játszom ugyan, de ti vegyetek komolyan” (Szilágyi Domokos). Életöröm, szerelem, játékosság, (nyelvi, formai játékosság, motívumok játéka) a XX.-XXI. század lírájában.
Eredmények:
A1 kategória (előkészítő-II. osztály)
A zsűri tagjai: Bandura Emese, bábszínész, Leiti Mónika elemi oktatásért felelős tanfelügyelő, Szőke Réka tanítónő
I. hely (megosztva): Bodnár Nimród, előkészítő osztály, Református Gimnázium, Szatmárnémeti, felészítő Mekker Melinda, és Nagy Léda előkészítő osztály, Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, felkészítő Rusz Csilla.
II. hely Nagy-Kis Kimberly I. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Fülöp Andrea
III. hely (megosztva) Péter Emília, II. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Wolf Henriette, és Stier Kata, II. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Wolf Henriette.
Dicséret: Kallós András, előkészítő osztály, Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő Urbán Tünde, Zágonyi Hanna Petra II. osztály, Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő Reich Annamária, Fórizs-Kiss Anna, II. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Wolf Henriette.
Kölcsey-díj: Balla Nóra II. osztály, Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő Reich Annamária.
Kölcsey Ferenc Szülői Egyesület díja: Gyávol Kincső II. osztály, Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő Reich Annamária.
A2 kategória
A zsűri tagjai: Rappert-Vencz Stella színművész, Szejke Ottilia főtanfelügyelő helyettes, Wolf Henriette tanítónő.
I. díj: Kovács Szófia IV. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Szőke Réka
II. díj: (megosztva) Nagy Máté III. osztály Református Gimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Pándi Beáta, Patakfalvi-Nagy Eszter III. osztály Óteleki Általános Iskola, Temes megye, felkészítő Patakfalvi-Nagy Tünde-Emese, Szabó Kristóf IV. osztály Vasile Lucaciu Általános Iskola, Nagykároly, felkészítő Tóth Márta.
III. díj: Váradi Milán, IV.osztáy, Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti, felkészítő Giurgiuca Orsolya
Dicséret: Tar Csongor István IV. osztály, Petőfi Sándor Általános Iskola, Lázári, felkészítő Lévai Márta.
Kölcsey-díj: Nagy Dorottya IV. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Szőke Réka
Kölcsey Ferenc Szülői Egyesület díja: Szabo Alexandra IV. osztály, Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Szőke Réka
Szamos folyóirat díja: Katona Dóra III. osztály Református Gimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Pándi Beáta.
B1. Kategória (5.-6.osztály)
Zsűritagok: Bumbulut Krisztina újságíró, rádiós műsorvezető, Fazekas Katalin magyartanár, Fórizs Enikő magyartanár
I. díj Schvarczkopf Tamás, V. osztály Aurel Popp Művészeti Líceum, Szatmárnémeti, felkészítő Berei Edina
II. díj Csorvási Panka, V.osztály Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő Heinrich Andrea
III. díj Papp Dániel, VI. osztály Budapesti Deák Diák Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő Rácz Levente
Dicseret: Karpinczky-Bence Fruzsina V. osztály Kökényesdi Általános Iskola, felkészítő Kallós Orsolya Enikő, Julian Johnson VI. osztály Budapesti Deák Diák Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő Rácz Levente
Kölcsey-díj: Kovács Viktória-Jázmin V. osztály Kökényesdi Általános Iskola, felkészítő Kallós Orsolya Enikő,
B2 kategória (7.-8. osztály)
Zsűritagok: Elek György újságíró, Fórizs-Kiss Imola magyartanár, Téglás József magyartanár
I.díj: Hariton Nándor VII. osztály Szatmárnémeti Református Gimnázium, felkészítő Lovász Erzsébet
II.díj: Drágos Rolland VIII. osztály, Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceum, Nagykároly, felkészítő Botos Sárika
III.díj: Csernyik Balázs József VIII. osztály Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, felkészítő Kerekes Attila Miklós
Dicséret: Kárpinszki Zsófia VII. osztály, Rákóczi Ferenc Általános Iskola Szatmárnémeti, felkészítő Rus Annamária, Kovács Éva
Loga Szilárd Áron VIII. osztály Szatmárnémeti Református Gimnázium, felkészítő Varga Bressel Christiane Emese
Szamos folyóirat különdíja: Tajthy Emese VIII. osztály Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, felkészítő Kerekes Attila Miklós
C1 kategória (9.- 10. osztály)
Zsűritagok Gál Ilona Gyöngyi magyar nyelv és irodalom oktatásáért felelős tanfelügyelő, Fisár Erika magyartanár, tanfelügyelő, Pataki Enikő magyartanár
II. díj: Oláh Angéla X. osztály Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Fazekas Katalin
III. díj: Türk Anna Sára X. osztály Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, felkészítő Dr. Buczkóné Rangoni Claudia
C2 kategória (11.-12. osztály)
Zsűritagok:
Márk Nagy Ágota drámapedagógus, Bagosi Ilona magyartanár, Nagy Csongor színművész, Fehér Imola tanár, költő, Sárándi Annamária tanár
I. díj: Metál Antónia XI. osztály, Budapesti Kosztolányi Dezső Gimnázium, felkészítő Mihókné Bartha Katalin
II. díj: Nagy Boglárka XI. osztály Aurel Popp Művészeti Líceum, Szatmárnémeti, felkészítő Nagy Erika
III. díj: Puskás Panna XII. osztály Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Fórizs Enikő
Dicséret: Boros Noémi XII. osztály, Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, felkészítő Szász Anikó
Dicséret: Nagy Boglárka XI. osztály Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Fórizs Enikő
Kölcsey-díj: Nagy Vanessza, XI. osztály Szatmàrnèmeti Reformàtus Gimnàzium, felkészítő Gál Gyöngyi
Literart díj : Böszörményi Egon XI. osztály, Szatmàrnèmeti Reformàtus Gimnàzium, felkészítő Gál Gyöngyi
Kölcsey Ferenc Szülői Egyesület díja: Szamosszegi Réka, XII. osztály, Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, felkészítő Ben Slimenené Czipa Boglárka Piroska
Szamos folyóirat díja: Ujjobbágy Alexandra Karola, XI. osztály Budapesti Ady Endre Gimnázium, felkészítő Farkas Zoltán,
Kása Petra XI. osztály Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Fórizs Enikő
Oláh Lora Kisó XI. osztály Budapesti Ady Endre Gimnázium felkészítő Farkas Zoltán
Medgyesi Kinga XII.osztály Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti, felkészítő Téglás József
Kiss Levente Péter XII.osztály Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, felkészítő Ben Slimenené Czipa Boglárka Piroska